Dnia 14 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ulicy Kościelnej 1A w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy 5 LAT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W BIAŁYMSTOKU.

Wystawa została przygotowana przez Fundację „SPE SALVI”. Można ją oglądać na pierwszym piętrze Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A.

Wystawa „5 Lat Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku” prezentuje białostockie doświadczenia związane z procesem budżetu obywatelskiego począwszy od historii tego procesu, poprzez specyfikę jego stosowania w Białymstoku, dane statystyczne, aż po podsumowania i wnioski z dotychczasowych doświadczeń. Wystawa prezentuje również przebieg poszczególnych edycji Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku. Przedstawione
informacje wzbogacone zostały licznymi grafikami i zdjęciami zarówno z przebiegu procesu współdecydowania w Białymstoku jak również wielu zrealizowanych i oddanych do użytku mieszkańców projektów.
W programie otwarcia wystawy występowali twórcy wystawy, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku ale również projektodawcy, którzy biorąc czynny udział w procesie Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku bezpośrednio wpłynęli na kształtowanie swojej najbliższej okolicy.

Zadanie współfinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku

Przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.