Projekt „Cyfrowe Porady dla Seniorów” skierowany do seniorów 60+ zamieszkujących teren miasta Białystok. Zadanie finansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 17:00 Konsultanci udzielają wsparcia w zakresie porad cyfrowych tj. wysłanie maila, pobranie z Internetu aplikacji i programów (komunikatory) umożliwiających bezpłatne rozmowy i wideorozmowy, wyszukania w Internecie stron, które oferują aktywne i ciekawe propozycje spędzenia czasu (dopasowane do preferencji i zainteresowań osoby dzwoniącej), tłumaczą jak zapisać się przez Internet na poradę lekarską, pomoże w usunięciu drobnych usterek związanych z komputerem, telefonem itp.
Jest możliwość konsultacji telefonicznej, spotkań indywidualnych w Biurze Fundacji Spe Salvi ul. Warszawska 50, dodatkowo biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną w kraju, stan zdrowotny seniorów Konsultant może przyjechać do domu seniora, by dokładnie krok po kroku wytłumaczyć, zademonstrować rozwiązanie zaistniałego problemu.