Bezdomnizm stał się corocznym cyklicznym wydarzeniem za realizację, którego w tym roku odpowiada nasz kolega Paweł Pietruczuk.

W tym roku odbywa się już trzecia edycja tego wydarzenia, na którym, oprócz wystawy obrazów i fotografii Pawła Pietruczuka, lokalni muzycy – Michał „Cira” Ciruk, Kasia Garłukiewicz oraz DJ Fejm będą nam pokazywali, że wszyscy jesteśmy ludźmi, czy osobą bezdomną czy nie, to jednak koniec końców tacy sami.

„Osobom bezdomnym społeczeństwo stworzyło miejsce bytowania zupełnie odrębne od ogółu, co jest charakterystyczne dla tworzenia się podziałów takich jak rasizm, katolicyzm, chrześcijanizm, nazizm. Wybór tytułu wydarzenia to próba zwrócenie uwagi na fakt, że bezdomni i reszta społeczeństwa, to grupy silnie podzielone, co skutkuje obojętnością lub agresją. Bezdomność może mieć wiele wymiarów, oprócz tej najbardziej widocznej, dotyczącej fizycznego braku domu, jawi się niejednokrotnie w postaci metafizycznej, emocjonalnej i poglądowej. Jest zawsze trudna, nasycona cierpieniem. Wydarzenie Bezdomnizm, stworzy przestrzeń do rozważań nad tym tematem.”