W ramach projektu pod nazwą „Zadanie nr 1 Prowadzenie trzech punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa dofinansowanego z budżetu Miasta Białegostoku” chcielibyśmy zaprosić Państwa i Państwa uczniów do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą „Wkręć się w prawo”.

W ramach tego konkursu zachęcamy uczniów szkół średnich do napisania referatu na jeden z trzech tematów związanych z prawem, mianowicie:
a) Wolność słowa a mowa nienawiści w social mediach i konsekwencje prawne z nimi związane,
b) Mediacje uczniowskie – polubowne sposoby rozwiązywania konfliktów – problemy i potrzeby,
c) Wady i zalety systemu nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym i sądowym.
Prace można wysyłać do dnia 31.05.2020r. za najlepsze z nich przewidziane są nagrody w postaci w postaci bonu na zakupy w sklepie Empik:

a) za zajęcie pierwszego miejsce 800 zł
b) za drugie miejsce 500 zł
c) za trzecie miejsce 300 zł.

Nie ukrywamy, że konkurs jest kierowany głównie do klas o profilach humanistycznych czy prawo-społecznych jednak zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów szkół średnich.

Konkurs i związane z nim pisanie referatów pomoże uczniom zainteresowanym zagadnieniami prawnymi poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinach prawa, nauczy formułować wnioski i pisać zwięzłe prace. Być może również takie prace spowodują, że uczniowie odkryją w sobie zamiłowanie do prawa i pomoże im to w wyborze kierunku studiów wyższych a może nawet podniesie ocenę z przedmiotów humanistycznych (WOSu czy języka polskiego).

Dlatego też mail ten – kierowany do dyrekcji szkół – może być przesłany dalej do nauczycieli WOSu, języka polskiego czy historii, którzy to mogliby zachęcić uczniów do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie.

W załączniku Regulamin konkursu.

Regulamin Konkursu – WKRĘĆ SIĘ W PRAWO